
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 125 kHz |
| Type | RFID Reader/Transponder |
| Bandwidth | 12 MHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Data Rate | |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Max Frequency | 16 MHz |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Output Power | |
| Max Junction Temperature (Tj) | 140 °C |
| Sensitivity (dBm) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
